web analytics
Başkan Tesisat
Cep Telefonu 0532 681 47 66
Çağrı Merkezi 0850 532 47 66

Kırmadan Su Kaçak Tespiti


ataşehir kırmadan su kaçak tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

İstanbul kırmadan su kaçak tespiti ve Kocaeli kırmadan su kaçak tespiti firmalarının başında gelen Başkan Tesisat olarak son teknoloji cihazlarımızla sizlerin hizmetindeyiz.

Kırmadan su kaçak tespiti servislerimiz işinin ehli profesyonel ustalardan oluşmaktadır.

Su kaçağı bulma işlemini yaparken kullanmış olduğumuz ekipmanlar güncel kullanımda olan yeni nesil cihazlardır. İstanbul su kaçak tespiti ve Kocaeli su kaçak tespiti ekiplerimiz ile su kaçağı sorunlarınıza uygun fiyatlarla en hızlı müdahaleyi gerçekleştiriyoruz. Teknoloji ve tecrübenin birleşimi ile sizlere profesyonel bir hizmet ve kalıcı çözümler sunuyoruz.

Kırmadan noktasal su kaçağı tespiti için lütfen servis kaydı oluşturunuz.

Su Tesisatındaki Kaçak Nasıl Bulunur ?

Su kaçağı hızlı ve profesyonel ellerle müdahale edilmesi gereken büyük bir sorundur. Ancak bizler kullandığımız profesyonel cihazlar yardımı ile işinizi kolaylaştırıyoruz.

Öncelikle sizleri dinliyor ve sorununuza bir ön teşhis koyarak servis kaydınızı oluşturuyor ardından hızlı bir şekilde ekiplerimizi konutunuza yönlendiriyoruz. Konutuza gelen su kaçağı tespiti ekiplerimiz su akan yeri inceliyor ve tespiti için en uygun cihazı seçiyor. Konuttaki kaçağın hangi tesisatta olduğunu test ederek kaçağın tespitini kolaylaştırıyoruz. Yapılan bu işlemlerin ardından su kaçağı olan bölge profesyonel cihazlar yardımı ile noktasal olarak tespit edilmektedir. %100 garantili su kaçak tespiti yapıldıktan sonra sizlere tamiri için gerekli bilgiler verilip mümkün olan en az hasar ile sorun çözülmektedir. İşlemin süresi kaçağın bulunduğu alana göre değişmekte olup ortalama 30-60 dk aralığında sürmektedir.

2 67 Kırmadan Su Kaçak Tespiti

Neden Kırmadan Su Kaçak Tespiti Yaptırmalıyız ?

Günümüzde su kaçağı bulma işlemi yapılırken kullanılan ilkel yöntemler çoğu zaman sonuçsuz kaldığı gibi sizleri daha büyük tadilatlarla karşı karşıya bırakabilmektedir. Bilinçsizce yapılan tespit işlemleri konutunuzda ciddi zararlara yol açabilmektedir. Bu yüzden kırmadan su kaçak tespiti yaptırmanız hem konutunuza olması gerekenden fazla zarar vermenizi hem de bütçenizin boşa harcanmasını önler.

Su kaçak tespiti servislerimiz bu gibi durumlarla karşılaşmamanız için profesyonel ekipmanlar ile kırmadan noktasal su kaçağı tespiti yaparak su kaçağı tamiri işlemini gerçekleştirmetedir. Bu sayede konutunuza minimum hasarı vererek kalıcı bir çözüm sunmuş oluyoruz.

Kırmadan Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır ?

Öncelikle konutunuza gelen su kaçağı tespiti ustası su akıntısı olan bölgeyi inceler. Ardından cihazlı su kaçak tespiti işlemi yapmak için işe koyulur. Kullanılan çeşitli cihazlar yardımı ile önce kaçağın hangi su hattında olduğunu tespit eder. Ardından su sızıntısı tespiti için akustik dinleme cihazı ya da termal kamera yolu ile noktasal su kaçağı tespiti yapılır. Su sızıntı tespiti yapıldıktan sonra su kaçağı tamiri için kaçak olan bölge minimum seviyede kırılarak su kaçağı onarımı işlemi gerçekleştirilir. Kaçağın daha rahat ve noktasal olarak bulunması için gerekli görülmesi halinde tesisata basınçlı su verilerek su kaçağı tespiti yapılır. Kırmadan su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra onarım için sizleri bilgilendiriyor ve en hızlı şekilde minimum hasarla sorunu gideriyoruz.

Termal Kamera İle Su Kaçak Tespiti

Termal kamera ile su kaçağı tespiti esnasında kullanılan makinenin profesyonel bir cihaz olması çok önemlidir. Piyasada kullanılan çözünürlüğü ve algılaması düşük termal kameralar çoğu zaman sizi yanıltacak ve kesin çözüm sunmayacaktır. Termal kameralı su kaçak tespiti sıcak su hattında olan kaçaklar ve kalorifer tesisatında oluşan kaçaklar için kullanılmaktadır. Soğuk su tesisatında oluşan kaçaklar için akustik dinleme cihazı kullanılmaktadır. Kaliteli bir termal kamera ile eğer su tesisatı zemine çok uzak değilse nokta atışı tespit yapılabilmektedir. Termal kamerayla su kaçak tespiti cihazlarımız tam profesyonel cihazlar olmakla birlikte eğitimini almış ustalar tarafından kullanılmaktadır.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Evinizde su kaçağı olduğunu anlamanın birkaç farklı yöntemi vardır. Fakat aşağıda belirtmiş olduğumuz maddelerden en az birini gözlemliyor iseniz kameralı su kaçağı tespiti için bizleri arayabilirsiniz.

1 85 Kırmadan Su Kaçak Tespiti

Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır ?

Su kaçağı tamiri profesyonel ustalar ve kaliteli malzemelerle yapılmadığı sürece ilerde daha büyük sorunlara sebebiyet verebilirmektedir. Kırmadan su kaçağı tespiti yapan ekiplerimiz kaçak olan kısmı minimum hasarla açarak tamir işlemini gerçekleştirmetedir. Temiz su kaçak tespiti yapıldıktan sonra çoğu zaman küçük onarımlarla su kaçağı tamiri yapılmaktadır. Pis su kaçak onarımı yapılırken temiz su kaçağına nazaran daha büyük onarımlar gerekmektedir.

Tamir esnasında kesinlikle 1. Sınıf Kalite Malzeme kullanmaktayız. Bu sayede ilerde tekrarlanabilecek arızaların önüne geçiyor ve sizleri tekrar büyük bir tadilata girmekten koruyoruz. Piyasa malı diye adlandırlan markasız ve gerekli onayları almamış olan ürünleri kullanan firmalardan kesinlikle uzak durunuz. Bu sizin daha sonrasında büyük tadilatlara girmenize sebep olabilir.

Yapılan Tüm Onarımlar Firmamız Tarafından 1 Yıl İşçilik Garantisi Altındadır

Başkan tesisat olarak yapmış olduğumuz kamera ile su kaçağı tespiti hizmetimizin ardından yapılan tüm tadilatlarda 1 yıl işçilik garantisi vermekteyiz. Yapılan işlem servis formuyla garanti altına alınıp 1 nüshası sizlere teslim edilmektedir. Yapılan işlemlerin detayları dijital ortamda tarafımızca saklanmaktadır dilediğiniz zaman bizlerden talep edebilirsiniz. Yapılan işlemle alakalı bir sorun yaşanması durumunda ücretsiz olarak en hızlı şekilde sorun giderilmektedir.

Su Kaçak Tespiti Yaparken Hangi Cihazları Kullanıyoruz ?

Su kaçak bulma işlemi esnasında çeşitli profesyonel cihazlar kullanmaktayız. Kaçağın durumuna ve türüne göre kullanımı değişkenlik gösteren başlıca cihazlar şunlardır:

Sıcak su tesisatı kaçak tespiti : Profesyonel termal kamera ya da akustik dinleme cihazı ile nokta atışı tespit yapılır.

Soğuk su tesisatı kaçak tespiti : Profesyonel akustik dinleme cihazı ile nokta atışı tespit yapılır.

Pis su tesisatı kaçak tespiti : Yüksek çözünürlüklü kanal görüntüleme cihazı ile görüntü alınarak tespit yapılır.

Cihazlı su kaçağı tespiti hizmetimizden yararlanmak için lütfen servis kaydı oluşturunuz.

su kaçak tespiti

Su Sızıntısı Tespiti Nasıl Yapılır ?

Konuttaki su tesisatı borularına basınçlı su vererek basınçta bir düşme olması durumunda kaçak olup olmadığını tespit ediyoruz. Bu sayede su sızıntısı tespiti yapabilmemiz daha da kolaylaşmış oluyor ve %100 sonuç alıyoruz.

Bu işlemler yapılırken kesin sonuç alabilmemiz için konuttaki tüm musluk ve vanaların çalışıyor olması önem arz etmektedir. Eğer tüm musluk ve vanalar sağlam ise %100 noktasal tespit işlemi gerçekleşir ve tamir işlemine başlanır. Su kaçağı bulma işlemini yaparken tesisatınıza test pompası bağlanmak sureti ile basınçlı su verilir ve noktasal kaçak tespiti yapılır. Bu işlem kesinlikle tesisatınıza ya da konutunuzdaki diğer eşyalara zarar vermemektedir. İşlem yapılırken gerekli önlemler alınarak yapıldığından hiçbir sorun yaşanmayacaktır. Kullanılan cihazlar tam profesyonel olup alanında uzman kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Pis Su Kaçakları Nasıl Bulunur ?

Pis su kaçağı tespiti bulunması en zor kaçaklardan biridir. Bu tür kaçakların tespiti için yüksek çözünürlüklü kanal görüntüleme cihazı kullanıyoruz. Bu sayede pimaş borularının ve giderlerin içerisine kamera göndererek herhangi bir kırık-çatlak var ise sizlerle paylaşarak noktasal tespit yapıyoruz. Pis su kaçağı tespitinde kullanılan cihazlar oldukça önem arz etmektedir. Bu tespit sayesinde konutundaki tüm su tesisatının değişmesi yerine lokal müdahaleler yapılarak sorun çözülmektedir.

Su kaçağı tespiti esnasında kamera ile önce kaçak olan bölgeyi teşhis edip tıkanıklıktan dolayı mı yoksa kırık-çatlak sebebiyle mi su kaçağı olduğu incelenip ona göre müdahale edilmektedir.

Pis Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır ?

Pis su kaçağı tamiri yapılırken ustalarımız minimum hasar ile kalıcı çözümler sunmaktadır. Pis su kaçak tamiri işinin ehli ustalar tarafından yapılmaz ve kaliteli malzemeler kullanılmazsa ilerleyen süreçlerde çok ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Zemin içerisinde kalan boruların su kaçırması alt kat komşunuza pis su akması anlamına gelmektedir. Bu da kimsenin isteyeceği bir durum değildir. Bu yüzden profesyonel işçilik ve kullanılan 1. sınıf kaliteli malzemeler oldukça önemlidir.

Bunu paylaş:

Bunu beğen:

%d blogcu bunu beğendi: